Druhý prázdninový týden byl ve znamení nejprestižnějšího mládežnického turnaje na světě Prague Games. Za účasti našich hráčů, hráčů z Očova a jednoho hráče z Kyjova se náš výběr vydal směr Praha navázat na loňské velmi dobré výkony.

Na úvod jsme se střetli s pražským týmem WIZARDS. Nervózní úvod z naší strany znamenal tlak soupeře, z kterého se jen těžce vzpamatovávali, po půlce pro nás příznivá remiza. V druhé půlce už se kluci uklidnili a začali soupeře přehrávat a dovedli zápas do vítězného konce 3:2, kdy ještě 3x zvonila soupeřova tyčka. Pro další vývoj nakonec velmi cenné 3 body s dobrým soupeřem.

Druhý zápas nás čekal těžký kalibr, švýcarský velkoklub ZUG UNITED, jeden z adeptů na celkové prvenství (nakonec skončil třetí). Soupeř nás od začátku tlačil, ale kluci makali a hrozili z brejků. Paradoxně soupeř dal 2 góly v naší přesilovce. Těsně před první půlkou ale naši hráči snížily a hodně znervozněli soupeře. Bohužel druhou půlku zcela ovládl švýcarský výběr a v závěru kluci zápas vypustili a prohráli 6:1.

Po třetím zápase jsme v případě výhru měli téměř jisté druhé místo. Soupeřem nám byl ČESKÝ TĚŠÍN. Do zápasu jsme vletěli jako uragán a soupeře jsme přehráli 7:1. Škoda závěru, kdy nás Ťěšín dostával pod tlak.

Poslední zápas už jsme měli jistotu 2 místa ve skupině a přístup ke hře tomu odpovídal. Nejhorší výkon na turnaji, kdy jsme prohráli snad všechny osobní souboje a téměř se nedostali přes půlku proti soupeři z PLZNĚ. Výsledek 0:4 byl pro nás ještě lichotivý.

Do play off nám pavouk  v šestnáctifinále přisoudil jeden z předních pražských klubů VOSY. Opět výborný vstup do zápasu a výborný výkon všech hráčů se přetavil ve vítězství 5:3.

V osmifinále se nám postavil neznámý FLORBAL BENEŠOV. Soupeř, který byl v průměru o hlavu vyšší, byl výborně fyzicky připravený nás přehrál zejména důrazem. Osobní souboje kluky hodně boleli, prokázali však charakter. Sice prohráli 5:3, ale zápas dohráli se ctí  makali až do poslední vteřiny. Bohužel nasazení nestačilo a tak nám nezbylo než poblahopřát soupeři k vítězství.

Celkově bych zhodnotil celý turnaj jako vydařený. Dosáhli jsme stejný úspěch jako loni, ale stále máme na čem pracovat. Co mě potěšilo bylo nasazení v důležitých momentech. Zklamala mě naopak odevzdanost některých hráčů, ve fázích, kdy nic nešlo a nejvíc množství zbytečných  faulů a hloupých oplácení.

Všechny zápasy Prague Games byli opět ve velmi rychlém tempu, kterému většina hráčů stačila a doufám, že z toho bude většina hráčů těžit i v příští sezóně. nezbývá než hráčům a doprovodu poděkovat za účast a podporu.

Pavel Blaha

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain