Dnes v neděli 5.10.2014 absolvovali naši Elévci svoji ligovou premiéru v tělocvičně ZŠ Bučovice.

V prvním zápase nás čekal soupeř z nedalekých Hovoran. Od začátku jsme stále dotahovali jednobrankové vedení soupeře. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. První poločas skončil nerozhodně 3:3. Ve druhé polovině utkání se projevila technické převaha a i zkušenosti soupeře, byť hrál pouze v šesti hráčích. My jsme se již nedokázali střelecky prosadit a tak kluci z Hovoran zaslouženě vyhráli. Výsledek 3:8.

Hned druhý zápas byl takovým malým derby. Nastoupili jsme proti spřátelenému týmu ŠSK Očov. Náš výkon šel oproti prvnímu zápasu nahoru a chvílemi se hrál velmi pěkný florbal. Celá první půle byla vyrovnaná a se soupeřem jsme drželi více než krok. Rozhodla opět druhá část, ve které nás již soupeř jednoznačně přehrál a utkání skončilo výsledkem 3:10 v náš neprospěch. Z mého pohledu (i přes vysoký počet obdržených branek) to byl náš nepěknější zápas na turnaji.

Ve třetím zápase jsme narazily na děvčata z FbC Aligators Šitbořice Těšany. Zápas u hráčů vzbuzoval trošku obavy, protože děvčata mají výjimku a některé ze soupeřek byly o dva roky starší a dvě hlavy vyšší než naši hráči J Hodili jsme výsledky předcházejících dvou zápasů za hlavu a soustředili se na výkon proti Aligátorkám. Utkání pro nás začalo nešťastně a hned z první akce po vhazování jsme obdrželi branku. Tým to ale vůbec nezlomilo. Naopak nakoplo ho to k ještě větší snaze se proti děvčatům prosadit. A přineslo to ovoce v podobě vyrovnávající branky. Utkání, především na konci první půle, gradovalo. Urputně se bojovalo, fandilo a touha obou týmů zvrátit vedení na svoji stranu byla obrovská. První půle nakonec skončila nerozhodně 1:1. Rozhodla tedy opět druhá polovina, ve které se nám již tak nevedlo. Aligátorky nás přehráli a strhli vítězství na svoji stranu. Prohráli jsme 2:6. Přesto jsem si z utkání odnášel dobrý pocit, kluci ukázali obrovskou vůli !

Ani po třech prohrách v řadě tým nepůsobil odevzdaně a do posledního utkání proti FbC Aligators ZŠ Klobouky jsme nastoupili s odhodláním konečně vybojovat první úspěch. Začali jsme dobře a vsítili první branku. Bohužel i přes velký počet šancí, jsme do konce první poloviny již žádnou další branku nedokázali vstřelit a tak první půle skončila sice našim vedením, ale pouze 1:0.  A jelikož jsme na tomto turnaji byli týmem především prvních poločasů, ve druhém se nám již tak nedařilo. Na obou stranách bylo znát, že hrají svůj poslední zápas, fyzické síly rychle docházely. Utkání nakonec skončilo remízou 3:3.

Sestava:

Tomáš Pytela – Veronika Straková 3+2, Aleš Zlatník, Patrik Blaha 1+0, Michal Blaha 0+1, Jakub Kříž, Jakub Kratochvíla 0+2, Ondřej Čejka 1+0, Roman Harca 2+0, Tadeáš Blaha 2+0, Filip Černý 2+1

K hodnocení našeho působení na turnaji. Dle výsledků se nám příliš nedařilo. Já ale vidím především spoustu pozitiv. Pro všechny hráče to byla ligové premiéra. Náš výkon šel zápas od zápasu nahoru. Co mně velice potěšilo, byla velká touha a vůle se i přes nezdary prosadit, která nepolevovala. V tomto směru tým ukázal vysoký morální kredit. I když by se to dle počtu obdržených branek nemuselo zdát, jednoznačně se potvrdilo, že máme výborného gólmana. Tomáš  v brance předvedl sympatický výkon  a za branky, které obdržel mu nelze nic vyčítat. Pokud ho svými výkony podpoří i hráči v poli, naše akcie půjdou výrazně nahoru J Tadeáš se na turnaji ukázal jako pravý kapitán. Celý hrací den urputně bojoval, tým táhl a byl příkladem ostatním hráčům.  Velkým příslibem byl i výkon Veroniky, která s přehledem přehrávala své i o dva roky starší chlapecké protějšky. Zatím je to u Verči více díky její přirozené dravosti, ale i techniku již pomalu zlepšuje. Celý tým, každý hráč, ve všech zápasech hrál a makal na svůj osobní limit a v tomto směru nemám jedinému hráči co vytknout. Máme toho ale ještě spoustu před sebou. V zápasech nám dělalo problémy střídání a standardní situace. Rozehrávané ať už v náš prospěch nebo neprospěch. Ke zlepšení těchto činností je ale potřeba získat především zápasovou praxi. Do dalšího ligového kola (za čtrnáct dnů) máme k dispozici 4 tréninky. Pokud tento čas plně využijeme, věřím, že za čtrnáct dnů budeme soupeřům a našemu prvnímu vítězství zase o krok blíž J

Děkuji všem hráčům za výkony a také rodičům za podporu.

Těším se na vaše děti na tréninku v pondělí.